4. Srpen

Den asistenčních psů

Nejlepší přítel člověka!

Pes – oddaný kamarád, který nás bude následovat kamkoli! Vždyť je jich jako miláčků na světě téměř 250 milionů! Každý z nás určitě nejméně jednou zatoužil po společnosti někoho, kdo by vyslechl a nic nenamítal. Pejsci jsou zkrátka takové dobré vrby. Ještě silnější pouto mají ale svými čtyřnohými přáteli lidé, kteří potřebují asistenci. Slepí, ochrnutí, nemocní. Asistenční pejsek se nejenže stává kamarádem, kterého mají neustále při sobě, ale také jim zachraňuje život! Slepecké vodící psy zná téměř každý. Signalizační psy, kteří hluchým lidem signalizují, že se kolem nich dějí nějaké zvuky zná už také dost lidí. Ale znáte detekční psy? Ti pomáhají lidem s cukrovkou či epilepsií a upozorňují své páníčky na přicházející záchvat! Takové malé chlupaté budíčky s upozorněním na čtyřech nohách to jsou!

Oslavujme tedy dnes všechny pejsky, kteří pomáhají jiným! Dnešním den začíná mezinárodní týden asistenčních psů, který se snaží zvýšit povědomí a vybrat finance na podporu a výcvik těchto zachránců životů.

Pokud můžete pomoci – pomozte! A pokud ne, tak si můžete alespoň přečíst nějakou z námi nabízených knih, které píší příběh těch nejsilnějších kamarádství:

 

Psí hrdinové – Ben Holt

Již od věku věků člověka doprovázejí. Dělají mu společnost. Soucítí s ním. Radují se s ním. Není to lehký úkol, kteří psi mají. A přesto tuto roli nesou hrdě s ocasem nahoru! Připomeňte si srdceryvné příběhy kuráže a odhodlání psů, kteří již zachránili tolik životů!

Asistenční psi, záchranářští psi. Kdyby mohli povídat, to by bylo příběhů.

 

 

Z Bagdádu s láskou – Jay Kopelman, Melinda Roth

Srdceryvný příběh štěněte v zemi zpustošené válkou, které dokázalo obměkčit srdce tolika vojáků. Vojáci jsou v zemi za nějakým účelem. Nic je nesmí rozptylovat. Nic! Ani malé roztomilé štěně. Takže se nesmí přijít na to, že mariňáci mají ve svém stanu štěňátko, které se  potulovalo okolo tábora. Přečtěte si, jak takový malý uzlíček dokáže změnit srdce tvrdých vojáků. A jak jim pomáhá držet se během války nohama na zemi.

A jak to dopadne? Zůstane štěňátko opět samo?