20. Duben

Den čínského jazyka

 

„Chatrč ze slámy, v níž se lidé smějí, má větší cenu než palác, ve kterém lidé pláčí.“

Čínské přísloví

 

Jak vnímáte Čínu? Tu velkou zemi, tam daleko od nás. Fascinuje vás? Nebo z ní máte respekt? Názory se budou nejspíše lišit, ale dnešní den si ať už milovník nebo odpůrce Číny může přijít na své! Dnes totiž slavíme Den čínského jazyka. Můžete se tedy pokusit více pochopit tuhle zemi anebo ji zkrátka poznat.

Dnešní datum k oslavám vybrala Organizace spojených národů a tohle datum souvisí s narozením čínského historika Cchang Ťieho. Jelikož je potřeba se neustále rozvíjet a získávat přehled o zemích celého světa, tak i dnešní den slouží k poznání a pochopení Číny, lidí, kteří zde žijí a také jejich jazyka. Není tomu přece tak dávno, co čínské znaky byly neuvěřitelně populární jako vzor tetování. I když se potom někteří divili, co že to mají pod kůží 😉

Oslavujte Den čínského jazyka s námi!

Pán ohně – Peter May

 

Čínský detektivní příběh vás zavede do děje, kdy detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Cambellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku.

 

 

Čínština nejen pro samouky – Monika Mey

Zajímá vás čínský jazyk? Chcete vědět jak na něj? Nebo se chcete naučit například jen pár frází? Tahle kniha vám k tomu pomůže!

Nechte se překvapit, jak složitý čínský jazyk je.