18. Říjen

Den čokoládových košíčků

Na čokoládové košíčky nenarazíte na každé oslavě, ale o to větší zážitek potom je, když je můžete někde ochutnat. Říká se, že lepší jak čokoláda je čokoládový dort a lepší jak čokoládový dort je čokoládový košíček. První zmínka o pečení košíčků se datuje až do roku 1796, takže tradici už mají poměrně bohatou. Stejně jako u většiny dalších cukrářských výrobků, tak i u košíčků najdeme spoustu různých variací, které se mění třeba jen stát od státu nebo dokonce od vesnice k vesnici. I samotný čokoládový košíček neexistuje jen v jedné verzi, ale bývají do nich přidávány třeba kousky ovoce nebo jiné ingredience.

V rámci oslavy dnešního dne si můžete zajít na čokoládový košíček do své oblíbené cukrárny, nebo si některou z jejich variant můžete zkusit upéct přímo doma. Inspiraci najdete buď na internetu nebo v naší dnešní doporučované knížce:

Košíčky a muffiny

Obsáhlá kuchařka, která je plná receptů na nejrůznější druhy košíčků a muffinů. U každého receptu jsou uvedeny potřebné ingredience, postup přípravy a samozřejmě i ilustrační fotografie finálního produktu. S touto knihou vaše pečení nikdy nezevšední a vždycky budete mít možnost překvapit návštěvu nějakou novou alternativou.