7. Květen

Den Cosmopolitanu

Popularita míchaných koktejlů je velice vysoká, a zvláště v letních dnech jsou velice vyhledávané kvůli osvěžujícím ovocným ingrediencím. Jedním z těchto letních koktejlů je i populární Cosmopolitan, který podle jedné z verzí vznikl v polovině 80. let minulého století na Floridě, díky nápadu barmanky Cheryl Cook. Jeho popularita nejvíce vzrostla v průběhu 90. let, když se začal objevovat ve známém seriálu Sex ve městě.

Variací tohoto koktejlu je tradičně několik, ale k přípravě zřejmě nejznámější verze postačí 4 cl vodky, 4 cl pomerančového likéru Cointreau, 4 cl brusinkového džusu a několik kapek citronové nebo limetkové šťávy. Takže na oslavu dnešního dne si buď můžete zajít na Cosmopolitan do svého oblíbeného baru nebo si ho můžete zkusit vyrobit doma a na jeho ochutnávku pozvat svoje nejlepší přátele.

Dnes vám doporučujeme knihu receptů na přípravu koktejlů:

Koktejly – Osvěžující, barevné a neodolatelné

Jak napovídá podtitul knihy, najdeme v ní spoustu receptů na různé druhy koktejlů, ať s alkoholem, tak i bez. U každého receptu je fotografie daného koktejlu a samozřejmě i seznam ingrediencí a postup přípravy.