6. Září

Den čtení knih

„Čtení prohlubuje myšlení, povzbuzuje mysl k hledání a analýze jevů.“ – Michail Ivanovi Kalinin

Den čtení se slaví přibližně od prvního desetiletí 21. století. Není známo, kdo za oslavou jedné z nejvznešenějších činností na světě stojí, ovšem traduje se, že to byl knihovník, který chtěl zejména mladé lidi přivést k tomu, aby si přečetli aspoň nějakou knihu. Čtení jako takové je pro člověka velmi prospěšné. Zlepšuje aktivitu mozku, empatii, člověka mentálně stimuluje, snižuje stres a napětí, zlepšuje paměť.

Čtení dobré knihy nás snadno vtáhne do mnohdy napínavého příběhu, který nám pomůže zrelaxovat od každodenního shonu. Pokud budete číst, velmi pravděpodobně budete ke čtení motivovat také vaše blízké. Pro dnešní den jsem pro vás vybrala bestsellery, které jistě neurazí žádného čtenáře.

Malý pražský erotikon – Patrik Hartl

Patrik Hartl je úspěšný autor divadelních komedií a autor románů. Tato kniha je druhá, kterou napsal a je určena i těm, kdo jsou z počátku ke čtení skeptičtí. Je plná humoru a obrazem intimního života několika lidí žijících v Praze.

 

 

Lovec králíků – Lars Kepler

Pokud toužíte po napínavém krimi příběhu plném napětí, je pro vás 6. kniha v sérii případů detektiva Joony Linny ta pravá. Pokud uslyšíte ze svého telefonu básničku o králících, dejte si pozor… Tu totiž slyšely všechny oběti před jejich smrtí.