25. Březen

Den čtení Tolkiena

 

„Jak to myslíte? Přejete mi tím dobré jitro, nebo máte na zřeteli, že dnešní jitro je dobré, ať už já o to stojím nebo ne, či že se dnes cítíte dobře sám, anebo že je jitro jako stvořené, aby byl člověk dobrý?“

Gandalf, Hobit

 

Od roku 2002 slavíme dnešní den v úsměvem na rtech a v srdci s myšlenkou na úžasného pohádkáře J. R. R. Tolkiena. Dnes totiž slavíme Den čtení Tolkiena. Není mnoho spisovatelů, kteří by se čtenářům tolik vryli pod kůži a zanechali v nich takovou hlubokou vzpomínku. Pamatujete si, kdy jste poprvé četli svou první Tolkienovu knihu? Příběhy jsou psané natolik autenticky, že se ihned dokážete vžít do situace Bilba nebo Froda. Jako mávnutím kouzelného proutku.

A jak dnešní den oslavit? Jak jinak než s knihou Tolkiena v ruce!  Začtěte se do oblíbeného příběhu a užívejte si dnešní den! Že jste ještě žádnou knihu od Tolkiena nečetli? Tak dnešek je tím správným dnem s tím začít! Vyberte si například jednu z námi nabízených knih, najděte si pohodlné místečko a slavte!

 

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky – J. R. R. Tolkien

Hobit Bilbo si žije v Kraji a svém domě spokojený život, dokud se jednoho dne nepotká s čarodějem Gandalfem. Aniž by si to sám uvědomil ocitá se na své největší cestě spolu s čarodějem a trpaslíky. Poznává obry, elfy, lidi ale i draka. Pozná ale i sám sebe?

 

 

 

Nedokončené příběhy – J. R. R. Tolkien

Kniha je souborem nedokončených myšlenek a příběhů spisovatele.

Primárně je tedy určena opravdovým fanouškům, kteří se ve Středozemi umí pohybovat jako doma.

Jaké je to ale překvapení se do ní opět vrátit!