29. Červenec

Den deště

Většina lidí vnímá déšť negativně, protože jim narušuje plány, kazí dovolenou nebo se kvůli němu mohou rozvodňovat řeky a způsobit záplavy. Ve skutečnosti je ale déšť životodárná síla pro celou naši planetu, kterou udržuje náš zelenou, svěží a krásnou. I proto má déšť tento svůj významný den. Na dešti je závislé zemědělství, lesnictví, jen díky dešti máme zelené parky s krásnými květinami a okrasnými keři. A všichni známe ten pocit, když se po dešti krásně pročistí vzduch a lépe se dýchá nebo když se v letních parnech díky dešti příjemně ochladí.
Nejen pro vegetaci je ale déšť zdrojem energie, nás introverty třeba dokáže také hezky dobít, když ho pozorujeme za oknem, s čajem a nějakou hezkou knížkou.

Déšť se samozřejmě stal inspirací pro spisovatele a pokud jste milovníky žánru krimi, můžete si přečíst následující dvě knížky.

Déšť – Sára Saudková

Detektivní román Sáry Saudkové, který je zasazený do prostředí pražských hodinových hotelů a mimomanželských aférek. Hlavní hrdinka vyšetřuje sérii sexuálně motivovaných vražd, které mají psychologicky podložený motiv.

 

 

 

Cestující v dešti – Sébastien Japrisot

Napínavý psychologický thriller, který je znám díky své filmové podobě, popisuje příběh osamělé ženy Melie, která se stane obětí neznámého násilníka. Situace však dostává překvapivý směr a celý případ přijíždí vyšetřit plukovník Dobbs, který za pomoci netradičních vyšetřovacích metod začne pomalu a systematicky rozmotávat nejen celý příběh, ale i Meliinu duši.