9. Leden

Den hraní si na Boha

Snad každý někdy zatoužil mít moc změnit něco v současném světě. Jinými slovy převtělit se v Boha a ovlivňovat dění kolem sebe. Když se vyhneme extrémům, že by někdo chtěl štěstí jen pro sebe a někdo další zase jako mávnutím kouzelného proutku navždy zničit všechno zlo v celém světě, co by asi bylo hlavní věcí, která by dnešní společnosti pomohla? I zde by asi vznikla dlouhá debata, v níž by jistě padala témata jako zastavení všech válek, nalezení léků na nevyléčitelné nemoci nebo rozdání lásky a štěstí všem lidem.

Představy jsou to jistě hezké, ale přes všechnu víru, kterou v sobě lidé nosí, je to prostě nemožné. Ale ono stát se „Bohem“ může být v podstatě daleko prostší a zvládne to úplně každý, kdo má v sobě touhu pomáhat druhým. Nejde dát lásku všem, ale lze ji vyjádřit blízkým, nejde pomoci všem lidem na světě, ale může se pomáhat cizím lidem v běžných situacích. Často můžeme být pro někoho Bohem, jen je třeba nemyslet jen na sebe, rozdávat radost svému okolí a udělat tak svět kolem nás lepším.

O Bohu a stvoření světa si můžete přečíst více v dnešní doporučené literatuře:

Bůh, na kterého čekáme – Neale Donald Walsch

Tato kniha obsahuje ohromující předpověď, která pochází z toho nejvyššího zdroje, od samého Boha, říká autor. Ať už tomu věříte, či nikoli, nová vize naší blízké budoucnosti, již Neale Walsch předkládá, vás dozajista neobyčejně zaujme.

 

 
 
Mýty a legendy – Stvoření světa – Claude-Catherine Ragache

Kniha přináší přehled celé řady představ o tom, jak vznikl náš svět, včetně živočichů, rostlin a jací bohové se na to všem podíleli. Kniha je vhodná pro všechny věkové skupiny.