22. Listopad

Den, kdy byl zavražděn americký prezident J. F. Kennedy

 

„Jestli lidstvo neskoncuje s válkou, skoncuje válka s lidstvem.“

John Fitzgerald Kennedy

 

V pořadí 35. prezident Spojených států amerických, John Fitzgerald Kennedy, známý především jako JFK, byl dnešního data roku 1963 zavražděn. Nesmírně oblíbený prezident JFK se zapsal do srdce Američanů především díky svému lidskému přístupu, ochotě a vůli bojovat. právě lid mu opravdu nebyl lhostejný. O to více je smutné, že atentát na něj se uskutečnil v Dallasu, kde zrovna probíhala jeho návštěva v rámci kandidatury do dalších voleb amerického prezidenta.

Spolu se svou ženou Jacqueline, texaským guvernérem Connellym a jeho ženou právě projížděli slavnostní kolonou, když se z ničeho nic ozvala rána z pušky Carcano M91/38 a jak prezident tak i guvernér byli postřeleni. Guvernér se z velmi těžkého poranění uzdravil, ale krev prezidenta Kennedyho se vsákla do náměstí Dealey Plaza a jeho duše se již vytratila.

Mnoho Američanů na tento den vzpomíná se slzami v očích. Zavzpomínejte s námi a uctěte památku prezidenta JFK. Byť jen přečtením jednou z nabízených knih o jeho životě:

 

Nedokončený život – Robert Dallek

Kniha je uznávaná jako nejvíce detailněji a pravdivě popisující život J. F. Kennedyho. Autor, uznávaný historik, léta pátral po těch nejkvalitnějších informacích a pomocí nich prezidenta popisuje nejen z jeho nejlepších stránek, ale dokáže ukázat i ty slabé stránky. Nechte se okouzlit životem nejoblíbenějšího amerického prezidenta.

 

Američtí prezidenti mediálního věku – Dalibor Mlejnský

Amerika je vzorem mnoha lidí. Mnoha zemí. I když si to nechtějí přiznat. A právě v dnešní době, kdy média vládnou světu je tato síla znatelnější více než kdy jindy.

Začtěte se do historie amerických prezidentů a jejich síle na média. Vše začíná právě prezidentem JFK.