8. Prosinec

Den, kdy byl zavražděn John Lennon

K této události došlo 8. prosince 1980 v New Yorku, kde John Lennon se svojí manželkou Yoko Ono pracoval na nahrávání její písně. Vražda se odehrála v pozdních večerních hodinách u vstupu do domu, kde oba bydleli a na svědomí ji měl psychicky narušený Mark Chapman, velký Lennonův fanoušek, kterému se John ještě dříve toho osudného dne podepsal na jednu z jeho desek. Poté co Chapman Lennona zastřelil v klidu vyčkal na příjezd policie, přičemž si četl knížku Kdo chytá v žitě, kterou byl od mládí posedlý. Motivem k vraždě bylo zřejmě i Lennonovo vyjádření, že Beatles jsou vetší než Ježíš. Chapman byl za svůj čin odsouzen k doživotnímu trestu a už devětkrát mu byla zamítnuta žádost o propuštění, naposledy v roce 2016.

John Lennon se narodil 9. října 1940 v Liverpoolu a největší slávu získal jako člen legendární skupiny Beatles. Byl však také spisovatel, malíř, herec a politický aktivista.

O jeho životě si můžete přečíst více v následující knize:

Legenda Lennon – James Henke

Kniha se věnuje životu a tvorbě této velké osobnosti nejen hudebního světa, která ovlivnila velké množství lidí. Kniha obsahuje raritní záznamy z rodinné sbírky, které poskytla Lennonova manželka Yoko Ono. Také zde naleznete reprodukce rukopisů Johnových písňových textů, kresby i další osobní dokumenty.