5. Srpen

Den, kdy odešla Marilyn Monroe

Happy Birthday, Mister President!

 

Ikona! Mnozí označují Marilyn Monroe jako ikonu filmového plátna. Krásku, která předešla svou dobu! Někdo také jako drama královnu a negativní prezentaci filmového průmyslu. Ale samotné dramatické dějství byl i příběh jejího života. Vyrůstala bez rodičů, měla velmi jednoduchý a chudý život. I přesto se jí ale podařilo se dostat na zlaté plátno. A zářila! A jak! Kdo by neznal klasiky jako Někdo to rád horké či Páni mají radši blondýnky. Stala se miláčkem pláten, ale každý úspěch má svou cenu. Nelehký život ji pronásledoval dál – ať už výběrem partnerů, či „přátel“ okolo. A tak se stalo, že dnešním dnem roku 1962 tato hvězda uhasla. Nalezena v hotelovém pokoji.

Víme, není to zrovna radostné téma, ale je to téma, které by se i tak mělo připomínat, protože pýcha předchází pád a není vše zlato, co se třpytí. Připomeňte si s námi dnes tuto hvězdu. Nabízíme vám knihy, které o slavné Marilyn píší:

 

Marilyn Monroe – Paul Duncan

Životopis hvězdy filmového plátna! Vše, co jste chtěli a potřebovali vědět! Norma Jean nebyla jen tak obyčejná americká dívka. Z ničeho se stala něčím. Jak taková cesta vypadala se můžete dočíst v této knize.

Je doplněná spoustou fotografií a pro fanoušky je to bible!

 

 

Noc s Marilyn Monroe – Lucy Holliday

Libby Lomaxová prožila nelehké dny. Rande s filmovou hvězdou a to pozlátko okolo, ale také ty černé věci, které se okolo toho dějí. A tak se Libby ubírá životem, který jí nic neříká. Co bude dělat? Kniha je inspirovaná životem samotné Marilyn Monroe.

Vzestupy a pády. Uvědomí si to Libby nebo už je pozdě?