10. Duben

Den, kdy Paul McCartney oficiálně ohlásil konec The Beatles

Bylo to prohlášení, které ukončilo jednu velkou a nezapomenutelnou hudební éru uhlazeného Rock’n’rollu. Čtyři mladí a na první pohled slušní hoši z britského přístavního a věčně zamračeného Liverpoolu získali svou hudbou miliony fanoušků po celém světě a patřila jim vzdálená šedesátá léta. John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr a George Harrison. A potom tu byli další, třeba nenáviděná Yoko Ono… Ačkoli skalním fanynkám už vlasy s šedinami patrně značně prořídly, možná si pamatují ten den, kdy se po skutečně velkých nesouladech ve skupině dověděly o konci a rozpadu své oblíbené skupiny. A možná si i pamatují den, kdy Paul McCartey oznámil konec. Byl to právě 10. duben 1970. S fanoušky se stylově rozloučili s albem s vypovídajícím názvem „Let it be“. Další velká rána přišla pro fanoušky se zprávou ohledně Johna Lennona v prosinci roku 1980. Ten nás totiž nedobrovolně opustil již navždy.

Beatles v písních a obrazech – Alan Aldridge
Zábavná, jedinečná a velmi oblíbená. Taková je tato kniha o The Beatles plná textů a originálních ilustrací Alana Aldridge.

 
 
 
 
 
 

Po mnoha letech – Barry Miles, Paul McCartney
Ve své biografii vzpomíná Paul McCartney na svůj život před, během a po The Beatles. Zabíhá přitom do značných detailů, takže zkrátka nepřijdou ani opravdoví znalci této fenomenální skupiny.