4. Říjen

Den, kdy poprvé vyjel Orient Expres

 

Proslulá mezinárodní železniční soustava vlakových tratí poprvé vyjela dnešního data roku 1883. Vyrazila z nádherné Paříže do krásné Bukurešti. Už právě při slavnostním zprovoznění trasy byly jen významné osobnosti Evropy. Cena lístků se také pohybovala pouze pro určitou klientelu. Bylo ale za co platit, když vezmeme v potaz tehdejší situaci. Ve se zažíval ten největší luxus. Cestování to byla zároveň velmi rychlé, a tak se vybraná společnost mohla bavit po celé Evropě a časem byly tratě zprovozněny až po exotickou Konstantinopoli. Jedna z tras vedla také do srdce Evropy – naší matičky Prahy.

Ať už právě klientelou, která zde cestovala nebo nádechem luxusu, který Orient Express nabízel. Název Orient Express se začal stávat synonymem pro prostory nelegálních činností a tajuplných příběhů. A právě to dalo za vznik mnoha knihám, které se nechaly inspirovat.

Přečtěte si jednu z nabízených knih, které nabízí zažít tajemství vlaků Orient Express:

 Vražda v Orient Expressu – Agatha Christie 

V pořadí devátá kniha série Hercule Poirot čtenáře zavádí do vlaků expresu, který na své trati z Istanbulu zůstane stát ve velkých mrazech, a kvůli tomu zamrznou všechny stroje. Každý je zde odkázán sám na sebe. I se svými tajemstvími. Tajemství cestujícího Američana se ale již nikdo nedozví. Je nalezen ve své kajutě mrtvý. Zjistí Hercule Poirot, co se stalo? Je ve velkém nebezpečí?

 

 

Žena v Orient Expressu –  Lindsay Jane Ashford

Příběh nás zaveden také do kajut expresu brázdícího celou Evropu, nyní ovšem pod rouškou tajemství několika žen. Žen, které se setkají a netuší, jak podobný osud sdílejí. Chtějí nový začátek? A mají společné opravdu jen to?