13. Červenec

Den, kdy přijmete svého vnitřního „geeka“

„Geek je osoba, která je jedním nebo více tématy natolik zaujatá,
že je o nich schopna mluvit hodiny a hodiny“

Jedna z moha definicí, kdo je to vlastně geek. Ono ne nadarmo se říká, že každý z nás má v sobě ukrytého vnitřního geeka. A jaké by to mělo být téma, abyste se mohli nazývat geekem? Věřte tomu, že jakékoli! Filmy, seriály, počítače, knihy, hry, soutěže – to jsou ty nejznámější oblasti, kde je nejvíce geeků, ale můžete být klidně geekem i v uklízení, vaření nebo sportování. Určitě znáte někoho, kdo je schopný vám „vymluvit díru do hlavy“ tématem, které zase tolik neprožíváte ale on nebo ona jím žije. To je ono – to je o geekovství! Ono třeba i ten, koho baví učení (ehm, šprt) je přece taky geek.

A že ještě pořád nevíte, jestli jste geekem? Tak se zkuste zamyslet – co vás nejvíc baví? O čem dokážete mluvit hodiny a hodiny? Co byste mohli dělat furt dokola? Tak přece jenom vás něco napadne. A pojďte dneškem oslavit svoje geekovství! Pustit si maraton filmů nebo seriálů, zahrát si hru nebo jen jít s někým ven a „vymluvit mu tu díru do hlavy“!

Oslavujte – každý je přece geek 😉

Pokud se ale chcete dozvědět něco víc o geekovství, můžete si přečíst jednu z následujících knih:

Kniha Geek girlGeek Girl – Holly Smale

Harriet je na střední škole a je prvotřídní šprtkou. Geekem, který přesně ví, kolik svalů má kočka v uchu a periodickou tabulku umí přeříkat i pozpátku. Ve svém vědomostním světě je spokojená, sice má jen jednu kamarádku, která ji rozumí, ale to ji nevadí v tom užívat si svých maličkostí. Co se ale stane, když si jí všimne modelingová agentura a začne s ní spolupráci? Jak moc se Harriet změní?
Geek Girl je první knihou série o dívce Harriet, která je prvotřídním geekem. Kniha je spíše pro dívky, ale díky ní si každý může uvědomit, že být geekem je přece fajn!

Kniha Kráska a Geek

Kráska a geek aneb jak Sam přestal být mimo – Melissa Keil

Sam je geek, jak se patří. Má své seriály, filmy a počítačové hry. Své kamarád, s kterými se o těchto úžasných tématech dokáže bavit dny a dny. Co se ale stane, když jednoho dne potká Camillu? Tak do jeho svět vůbec nezapadá, ale přece jenom to Sama ke Camille pořád táhne! Co se to děje?

Kniha je spíše pro chlapce, ale své si v ní najde každý, kdo tak trochu neví jak se vypořádat s „negeekovským“ okolím.