23. Listopad

Den, kdy se na obrazovkách objevil Doctor Who

 

Doposud jich bylo celkem 12 a na řadě je další. Řeč je o Doktorech, nebo také Pánech času z kultovního britského sci-fi seriálu, který začala BBC vysílat v dnešní den v roce 1963, konkrétně v 17:16:20. A i s odmlkami běží prakticky dodnes, což z Doktora Who či Pána času dělá nejdéle vysílaný seriál. Prvním ze série Doktorů, mezi kterými se objevili například David Tennant, Tom Baker, nebo Matt Smith, byl William Hartnell. Ačkoli je postava pouze jedna, má jakožto osoba mimozemského původu možnost regenerace. Zajímavostí přitom může být to, že seriál který se jen hemží všemožnými mimozemskými stvořeními, byl původně zamýšlený jako naučný. Doktor cestuje ve své Tardis, vesmírné lodi, která vypadá jako policejní telefonní budka, a doprovází jej vždy společník. Již v prvním roce se v seriálu objevili Dalekové, odvěcí a poněkud kuriózní vypadající nepřátelé a hlavní záporáci seriálu. V nově připravovaných dílech přitom bude poprvé Doktorem žena, kterou bude hrát Jodie Whittaker. Tak snad jí její pořadové číslo nepřinese smůlu!

 

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů – Eoin Colfer a kol.

Kniha je souborem 11 povídek 11 doktorů od 11 autorů. Jak se zdá, číslo jedenáct je pro tuto knihu stěžejní. Cestujte s doktorem napříč prostorem a časem a zažijte různé příběhy.

Poví vám je například Neil Gaiman či Patrick Ness.

 

 

Doctor Who – Shada – Douglas Adams, Gareth Roberts

Příběh čtvrté regenerace doktora, který nebyl nikdy zfilmován. Ten se vydává na žádost univerzitního profesora do Anglie. Jak to bude dál? Autory jsou Gareth Roberts a Douglas Adams. Ano, ten Douglas Adams, který napsal Stopařova průvodce.