16. Srpen

Den, kdy se narodil Charles Bukowski

„Svět patří těm, co se neposerou.“

Charles Bukowski

 

Jeden z nejznámější spisovatelů nekonkvenční autobiografické prózy a vulgárního stylu psaní – to je mistr pera Charles Bukowski. Spisovatel, který první ani nechtěl být spisovatelem. Po studiu vysoké školy si řekl, že by asi mohl být novinářem, ale jeho vrtkavá povaha a snaha neustále šokovat a překvapovat své okolí ho dostaly ke psaní knih. A jakých! Už jen to, že se sám považoval (přes svou americkou národnost) za Němce již naznačovala trochu extremistický styl. Právě díky svému stylu psaní je zařazován k beat generation, ale on sám tohle odmítal. Ale takovému zařazení se zkrátka nejde divit. Jeho knihy jsou překvapením na každé straně.

Víme, že díla Charlese Bukowského nemusí být šálkem kávy každého, ale alespoň jednu z jeho knih by si pro inspiraci a orientaci měl snad přečíst každý:

 

Všechny řitě světa i ta má – Charles Bukowski

Kniha je souborem autobiografických povídek Charlese Bukowského. Jeho neotřelý styl je zde představen v celkem 27 povídkách, které představují jeho život a styl. Je zajímavé sledovat jeho reflektování americké společnosti a pravidel.

Pro čtenáře neznalého Bukowského stylu je kniha zajisté neobvyklá a o to více zajímavá.

 

Buk Book – Och Charles Bukowski – Christy Jim

Jedinečný pohled na spisovatele. Kniha je průvodcem života spisovatele Charlese Bukowského. I název Buk ukazuje nakolik je kniha personalizována, když je právě pro titulku použita přezdívka spisovatele, která se s ním pojila již od vysokoškolského studia.

Nechte se překvapit život svých dob šokujícího spisovatele.