10. Listopad

Den, kdy se narodil Neil Gaiman

 

Richard si všiml, že události jsou zbabělé: nikdy nechodí samy. Vždycky se jich nahrne celá řada a zasypou ho najednou.

Z knihy Nikdykde

 

Dnes slaví narozeniny spisovatel Neil Gaiman. Velmi oblíbený anglický spisovatel, který se narodil roku 1960. Neil je vystudovaným žurnalistou, ale velmi rychle našel své zalíbení v žánru science fiction. A my můžeme být jenom rádi! Jeho knihy, komiksy i básně v žánru science fiction vynikají svou originalitou. I proto se již několik jeho děl zfilmovaných či převedených do seriálových podob. A to i u velkých firem jako je HBO.

V Neilových dílech jde velmi cítit vztah k jeho rodné zemi. Speciálně v knize Nikdykde se Londýňani cítí jako doma! Tedy trochu více pochmurné doma, ale hlavní rysy města jsou zde zachovány. Řeky a stoky jsou popsány tak věrohodně, že by kniha mohla sloužit i jako mapa.

Začtěte se do jedné z jeho knih a ihned pochopíte, proč je na poli science fiction tolik oblíbeným autorem:

 

Nikdykde – Neil Gaiman

Pod ulicemi Londýna, jak jej známe, jsou uličky, cestičky a stoky, jaké rozhodně neznáme. Vládnou tam jiné autority, situace se zde řeší úplně jinak.

Co se ale stane, když se do neLondýna dostane rodilý Londýňan?

 

 

Američtí bohové – Neil Gaiman

Stín měl vlastně velkou smůlu. Jak se dostal do vězení takový velký chlap a neuvěřitelný dobrák? Proč se mu život po ukončení trestu začne hroutit? A hlavně, kdo je pan Středa? Proč toho o něm tolik ví?

Kniha je plná překvapení a otázek až do poslední stránky.