3. Říjen

Den, kdy se narodil spisovatel veterinář James Herriot

 

Vlastním jménem James Alfred Wight se narodil dnešního data roku 1916 a stal se nejznámějším spisovatelem veterinářem. James Herriot, jak si tedy přezdíval, se živil jako veterinář. Drobného i většího zvířectva.  A rozhodl se o svých příbězích napsat knihu. Začalo to jednou, ale příběhů bylo natolik, že by to jedno dílo nepokrylo. Proto například v další knize i zúročil svá léta působení u anglického letectva.

Čtenáře si především získal svým přístupem. V knihách popisuje nejen zvířecí příhody, ale i ty svoje. Jak se seznámil se svou ženou nebo jak spolu začali bydlet. Vždy ji obdivoval, že to s ním vydržela. Ono, když vám téměř každou noc zvoní někdo u dveří, že má nemocnou krávu nebo kozu, to opravdu dobré vztahy neutužuje… Ale i přes to všechno se James ve svém domečku v Yorkshiru dožil krásných 78 let.

Jeho díla ale žijí dodnes a baví spoustu čtenářů. Odpočiňte si u jeho knih, kde se snoubí láska ke zvířatům, srdceryvné momenty i každodenní život:

Zvěrolékař a jeho přátelé – James Herriot

Celkem 52 příběhů vás čeká v dobrodružné knize veterináře, který nejen léčí zvířata, píše o tom příběhy a zároveň je milujícím otcem dvou dětí. Příběhy, které jsou leckdy velmi úsměvné, se střídají s těmi méně veselými ale mnohem napínavými. Jednou se podíváte do stáje na hříbátko, jindy léčíte kočičku, ke které se nelze ani přiblížit. Nechte se unášet příběhy veterináře.

 

 

Moje nejmilejší psí historky – James Herriot

Ilustrovaná kniha plná krásných příběhů, které se týkají pejsků. Nejen pacientů, ale i mazlíčků samotného autora. Kniha by neměla chybět v žádné knihovničce milujícího pejskaře. Zachumlat se do deky a nechat se unášet krásnými příběhy.