14. Srpen

Den, kdy se narodila Danielle Steel

„Don’t worry about it. The right thing will come at the right time.“  z knihy Until the End of Time

V dnešní den slaví své narozeniny Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel, která je známá pod pseudonymem Danielle Steel, a je známá jako jedna z nejprodávanějších amerických spisovatele a to nejen v USA, ale i po celém světě. Tato úspěšná autorka začala psát jednoduché povídky již jako malé dítě. Vystudovala literaturu a módní návrhářství.

V současnosti bylo prodáno více, jak 650 milionů kopií jejích knih, publikuje v 69 zemích a ve 43 jazycích. Na svém kontě má více, jak 167 knih, ze kterých 143 je románových a 18 z nich je určeno pro dětské čtenáře. Každý rok Danielle vydá 6 knih a v tom stejném čase pracuje na několika z nich. Pro laika to zní jako naprosto nemožné – přecházet z příběhu na příběh a přitom „držet linku“. Očividně jí však tento způsob práce vyhovuje a funguje. Její knihy jsou u čtenářů skutečně velmi oblíbené.

Dražba – Danielle Steel

Román, který odkrývá záhadu tajemné bezpečnostní schránky, kterou začnou hlavní hrdinové rozmotávat. Kdo je majitelem šperků, dopisů a fotografií z období poválečné Evropy?

 

 

 

Šlechetná žena – Danielle Steel

Příběh hlavní hrdinky románu – Annabelle, jejíž rodina, kromě matky, tragicky zahyne na palubě Titaniku. Po této události hlavní hrdinka odchází do Francie, kde začíná nový život a pomalu zapomíná na trpkou minulost.