18. Leden

Den, kdy se The Wall stala hitem č. 1.

Hey you!
Don’t tell me there’s no hope at all…
Together we stand, divided we fall…

Hey you
The Wall
Pink Floyd

Vlastní a velkolepá show a opravdu hodně dlouhá kytarová sóla. Ačkoli ve své historii prodělala tato britská skupina spoustu změn a ušla od svých psychedelických začátků a hraní se Sydem Barrettem značný kus cesty, vždy byla artrocková skupina Pink Floyd svá a zvláštním způsobem jedinečná. Kdo zná historii Pink Floyd, ví, že naprosto jedinečná a přelomová byla deska The Wall. Ta dnešního dne v roce 1980 dobyla žebříčky a stala se naprostou jedničkou. To, zda jde o nejlepší desku v historii už je na vkusu každého fanouška. Samotná The Wall však pojednává o problémech, které pociťovali její členové, především pak samotný Roger Waters. Vypráví o odcizení. Lze tak považovat za určitý paradox, že právě touto deskou a hity jako Another Brick In The Wall či Comfortably numb se skupina přiblížila nemalému množství lidí.

Pink Floyd : odvrácená strana zdi : úplný příběh psychedelie od roku 1965 do současnosti – Hugh Fielder
Kniha Hugha Fieldera vydaná v nakladatelství Slovart je komplexní a velmi detailní biografií skupiny Pink Floyd, doplněná nejen o spoustu hezkých fotografií, ale také o rozhovory se členy skupiny. Odhaluje také například motivy, které jsou ukryty na pozadí jednotlivých skladeb a show.

 

Pink Floyd – Nick Mason
Kniha Nicka Masona, tedy „vlastního kronikáře“, dlouholetého člena a zároveň bubeníka skupiny Pink Floyd monitoruje její historii, velké úspěchy, ale také pády a spory členů. Mason tak popisuje události z vlastního pohledu se značnou dávkou humoru a upřímnosti.