1. Leden

Den, kdy vznikla Česká republika

 

Pravda vítězí

motto České republiky

 

Dnes oslavujeme jedinečný den! Dnes, roku 1993, se naše země osamostatnila a stala se tak Českou republikou. Od Sámovy říše, přes Rakousko-Uhersko po Československou socialistickou republiku až po naši jedinečnou Českou republiku. Inu historie naší země je opravdu hodně bohatá. Prošly jsme si vzlety i pády, válkami i klidným osamostatněním. A je to naše jedinečná historie, která nás vytvarovala do formy, jak vypadáme dnes.

Někteří stále tvrdí, jak jsme opoždění, lehce manipulovatelní a nesamostatní. A možná že i mají částečně pravdu. Ale rozhlédněte se kolem sebe! Jak na to dnes jsme? Trpíme hlady? Jsou u nás války? Umírá nespočet lidí jen tak? I přes všechny zlé jazyky si Česká republika vede dobře! Oslavujme tedy dnes naši jedinečnou vlast. Buďme dnes melancholičtí a uvědomme si naši výhru – že žijeme zrovna tady, v naší matičce zemi. Kdo jiný má tak bohatou historii s významnými jmény a událostmi? Buďme hrdí! Buďme patrioty! Naše země si to zaslouží…

A abychom si i dnešek připomněli s knihou v ruce, připravili jsme pro vás pár zajímavých o České republice:

 

kniha-dějiny-českých-zemí
Dějiny českých zemí – kolektiv autorů

Kniha je encyklopedií historie naší země. Od samotného počátku po současnost. Přehled geografického rozložení ale i politických situací, co naše země prožila. Texty jsou psány odborníky, a proto se nebojte pomocí této knihy vzdělávat. A že je o čem!

 

 

Česká republika – Miroslav Krob

První knihu jsme vám nabídli čistě teoretickou, zato druhou nabízíme čistě obraznou! Projděte se historií naší země pomocí obrázků. Podívejte se na jedinečné kresby původního Rakouska-Uherska nebo se projděte po původní stavbě Karlova mostu.

Historie vás obklopí jako kouzelný závoj.