10. Červenec

Den koťat

„Čím víc koček máš, tím dýl žiješ.“ – Charles Bukowski

Dnešní den je oslavou mláďat jednoho z nejoblíbenějších domestikovaných zvířat na světě. Řeč je o kočkách a 10. červenec tedy oslavuje koťata. Kdo by je neměl rád, malá stvoření s velkou hlavou, obříma očima, malými růžovými packami a čumáčky. Jak můžete oslavit den koťat? Co takhle například nějaké malé opuštěné kotě adoptovat z útulku nebo do některého z těch nejbližších donést nějakou tu konzervu nebo pamlsky?

Věděli jste například to, že kočky jsou nejoblíbenějšími mazlíčky Američanů? Nebo to, že kočka průměrně prospí 70 % svého života a že tato zvířata nerozpoznají sladkou chuť? Když si pořídíte koťátko, tak riziko infarktu u sebe snižujete až o třetinu! Tak hurá do útulku pro nějakého chlupatého drobečka, anebo si (nebo svým dětem) o koťatech něco málo můžete přečíst.

Dalajlamova kočka – David Michie
Román pojednává o kotěti, které čeká nešťastný osud, ovšem ujme se jej samotný dalajlama. Kotě je postupem času svědkem mnoha rozhovorů dalajlamy a jeho hostů a přichází na to, v čem spočívá štěstí. Román je propleten humornými situacemi a autor sám o knize říká, že chce, aby se díky ní lidé naučili, že nejdůležitější je láska v různých podobách.
 
 

 

 

Byla jednou koťata – Ljuba Štíplová

V knize jsou popsána dobrodružství kočičích kluků Macourka, Canfourka, kočičky Pacičky a jejich vykutáleného kamaráda Kočičáka. Pohádky jsou známé i jako dětské večerníčky.