27. Srpen

Den milovníků banánů

Vitamínová bomba plná vlákniny, která dokáže eliminovat depresi, léčit kocovinu nebo ulehčovat ranní nevolnosti. To jsou banány. Toto ovoce napomáhá například i k pevným kostem, jeho pravidelná konzumace působí proti tomu, aby byl z těla vylučován vápník. Banány také obsahují pektin, který odstraňuje z těla škodlivé toxiny a těžké kovy. Při zažívacích problémech pomáhají banány k normální funkci střev, obsahují také velké množství antioxidantů. Díky banánům se také můžete zbavit závislosti na kouření, protože jejich vysoký obsah vitamínů pomáhá odolat potřebě nikotinu.

Banány jsou zkrátka takový malý ovocný zázrak, plný vitamínů a užitečných látek. I pokud nejste jejich milovníky, kteří dnes slaví svátek, můžete si banány domů koupit a zařadit je v rámci zdraví do svého jídelníčku. Pokud se v obchodech bojíte banánů s vadami na kráse v podobě hnědých fleků, tento strach zahoďte. Tyto nahnědlé skvrny jsou znakem skutečně zralého banánu, který není zdraví škodlivý, právě naopak. Cukry, které toto ovoce obsahuje, jsou při jeho vyšší zralosti pro organismus mnohem lépe stravitelné. Plesnivý banán by měl barvu černou, ten opravdu konzumovat nedoporučuji.

Což takhle dát si… banán – Lenka Požárová

Pro ty, které již omrzel banán v syrovém stavu, je tato kuchařka. Autorka do ní zvolila výběr receptů od sladkých koláčků až po slané varianty toho, jak banán lze v kuchyni upravit.