2. Květen

Den miminek

 

„Myšlenka je jako dítě. Jak ji pustíte samotnou mezi lidi, nikdy nevíte, co vam z ní udělají.“

Jarmil Sekera

 

Miminko. Děťátko. Novorozenec. Miláček. Brouček. Oslovujeme je mnoha jmény a přezdívkami, ale jedno zůstává stejné. Miminka jsou čistou lidskou duší, neposkvrněná a ještě ničím neproviněná bytost. A právě dnešní den je oslavujeme! Den miminek se začal slavit na počest malinkých človíčků, kteří si svůj den dozajista zaslouží. No řekněte, kdo by nechtěl oslavovat dnešní den? Miminka jsou krásná! Takový malý uzlíček radosti a i přes léta zkušeností a poznání se neustále divíme, jak neuvěřitelný je to proces, kdy vzniká nový človíček!

A jak dnešní den oslavit? Pokud máte v rodině či okolí nějaké miminko – honem za ním! Dopřejte si ty jedinečné okamžiky štěstí, když jste v okolí miminka, pochovejte jej a řekněte mu, kolik krásných věcí na něj na tomhle světě čeká! Zároveň ale dnešní den také můžete oslavit tak, že podpoříte organizace, které se zabývají podporou a péčí o nemocné či nechtěná miminka. Zkrátka dnešní den patří jenom těm malinkým človíčkům – tak jej pořádně oslavte.

A v rámci oslav si můžete i přečíst nějakou zajímavou knihu, která se miminek týká:

 

Nejšťastnější miminko v okolí – Harvey Karp

Nejoblíbenější průvodce, encyklopedie a návod v jednom všech rodičů!

Svatý grál, který pomůže vysvětlit, proč miminko pláče, jaké oblečení je nejvhodnější a jak miláčka zabalit do šátku.

Nepostradatelná kniha každého rodiče!

 

 

Je to i můj život – Jodi Picoult

Narození miminka je v každé rodině velkou a očekávanou událostí! A všichni se těší, co z něj bude.

Co když je ale miminku, které se ještě ani nenarodilo už jeho osud předurčen? A co se stane, až Anna povyroste a zjistí, za jakým účelem byla na tento svět přivedena?

Jak se bude bránit?