27. Říjen

Den mrzutých spolupracovníků

„Poukazujte na slabé stránky svých kolegů. O těch silných jsou si vědomi sami.“

Alexi Alexejev

 

Už jste někoho takového určitě také potkali… Že ne? Ach, jak vám závidím! Ale berme to z reálné stránky. Je pravda, že ně vždy se každý z nás vyspí do růžova. Někdy to prostě není ono… Ale zase proč by tím měli trpět i ostatní? Ten pohled. Ten tón. Důležité vzdychání. Ale no tak! Pojďme dnes dát takovýmto lidem BAN! Dnes ne!

Dnes totiž budeme pozitivní! A to tak moc, že na nějakou mrzutost nebude místo! Zkuste svým kolegům říct vtip, předvést srandovní situaci, nebo zavzpomínat, jak jste se smáli – zkrátka dnes svým kolegům musíte zvednout koutky! Den mrzutých spolupracovníků dnes oslavíme tak, že žádná mrzutost nebude!

Jak se mrzutosti v práci vyhnout se můžete inspirovat v námi nabídnutých knihách:

 

Asertivita nejen na pracovišti – Tomáš Novák 

Nejpřednější autor tématu asertivity přináší knihu, která se zaměřuje i na pracovní oblast. Asertivita není o tom míc ostré lokty a prosadit vše po svém, ale najít zlatou střední cestu. A to takovou, která neublíží ani jedné ze zúčastněných stran.

A jak jste na tom s asertivitou vy?

 

Z gauče vzhůru do divočiny – Renata Schritterová

Dora pracuje v kanceláři. Zažívá všední dny se svými kolegy. Někdy ty dny ale nejsou moc veselé. Ono ta monotónní práce dává zabrat.

Co se ale stane, když Dora dostane výpověď a rozhodne se svůj život začít žít?