21. Červenec

Den nezdravého jídla

„Patrně jediný způsob, jak si zachovat zdraví, je jíst, co ti nechutná, pít, co se ti oškliví a dělat, co se ti nechce.“ – Mark Twain

Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu, tak tento den patrně nebude nic pro vás. Anebo možná ano, pokud se rozhodnete si zrovinka dnes udělat svůj „cheatday“ a dát si i nějakou tu nezdravou dobrotu, například v nejbližším fasfoodu nebo pizzerii. Dnešní den oslavuje nezdravé jídlo. Co lze ovšem za nezdravé jídlo označit, je těžké určit. Ne nadarmo se říká „všeho moc škodí“. Za nezdravé mohou být označovány například i obyčejné těstoviny, které neobsahují žádné vitamíny, minerály a jiné tělu prospěšné látky. Přitom takový těstovinový salát vypadá tak zdravě, že?

Většina z nás si ovšem pod pojmem nezdravé jídlo představí například pochoutky v podobě hamburgerů, pizzy, klobásek, smažených cibulových kroužků a podobně. Pokud tedy chcete dnešní den oslavit nějakou z těchto dobrot například k obědu, je to jen na vás. Pokud ne, tak si můžete aspoň něco zajímavého k této tematice přečíst.

Jíst, meditovat, milovat – Elizabeth Gilbert

Velmi známý román o ambiciózní Američance, která má vše, co chce, přesto se ve svém životě trápí. Jako krok ke zlepšení volí pouť kolem světa, kdy se učí užívat radostí života a také dobrého jídla. Knihu můžete brát jako inspiraci k nalezení sebe sama, anebo k většímu požitku z dobrých jídel (bez výčitek).

 

Hamburgery

Kniha vznikla za spolupráce kolektivu autorů a Academie Barilly, je plná receptů na hamburgery z nejrůznějších druhů masa, klobás, ovšem na své si přijdou i vegetariáni.