14. Leden

Den oblékání domácích mazlíčků

 

Dnes slavíme trochu iracionální den. Den oblékání domácích mazlíčků! Ano, i domácí mazlíčky můžete oblékat – ať už ze zdravotního nebo estetického důvodu. Je pravda, že přece mají svou srst, příroda je vybavila tak, aby oblečení nepotřebovali, ale někdy se přece jenom hodí 😊

Například pejsek nebo kočička – takzvaní naháči. Člověk se zasloužil o to, že postupným křížením a vlivem genetiky ztratili srst – co tedy mají dělat v zimě? Nebo v létě na sluníčku? Tak jim zkrátka musíme pomoct! Stejně tak když chceme s pejskem na výlet do hor – oblečme ho! Ono stačí i když půjdete s malým pejskem na procházku v zimě – z přetopeného bytu do mrazu. My si oblečeme bundu, proč ne oni? Ale je pravda, že jsou potom oblečky, které nejsou až tolik racionálně potřeba. Například svatební obleky. Ale vždyť jim to tak sluší!

Pokud vás zajímají oblečení mazlíčci, přečtěte si jednu z nabízených knih:

 

Knihovna duší – Ransom Riggs

Třetí pokračování fantastického příběhu dětí se sirotčince slečny Peregrinové. Děti se zvláštními schopnostmi hledají svou vychovatelku a brání se nestvůrám jejich světa. Velkou pomocí jim je pes Addison, který, nečekaně, umí mluvit. Zároveň také nosí brýle a pokuřuje dýmku.

Oblečení sice neholduje, ale vztah k módě i tak má!

 

 

Všechno o psech aneb Kniha otázek a odpovědí – Don Harper

Být zodpovědným majitelem pejska je náročné. Musíte vědět tolik věcí! Co by měl správně jíst? Jaká očkování potřebuje? Kde by měl spát? A také, jestli je potřeba jej oblékat?

Nechte se překvapit, co vše by pejskař měl vědět!