6. Srpen

Den ocenění farmářů a zemědělců

Máte rádi ovoce? Zeleninu? A víte, kolik práce stojí za tím, než se vypěstuje jedna paprika nebo jedna cibule? Jakou cestou musí projít, než se dostane k vám? Nechci samozřejmě nikomu křivdit a věřím, že ještě stále existuje poměrně dost lidí, kteří tohle všechno ví. Že nám zkrátka všechno nepadá z nebe. Zkusme si tedy dnes, když oslavujeme a uznáváme práci všech farmářů a zemědělců, připomenout tu tvrdou práci, kterou zemědělci a farmáři odvádí! Ono ne každý na takovou práci má, a i když žijeme v 21. století a se vším nám pomáhají stroje, tak stále je plno činností, které ruce a zkušenosti nenahradí.

Znáte někoho, kdo se farmaření věnuje? Vzdejte mu dnes svůj hold a oslavte tak dnešní den ocenění farmářů. A pokud neznáte, můžete si přečíst jednu z nabízených knih, která o farmářích pojednává:

 

Sedlák Jiljí z Oujezda – J. R. R. Tolkien

Sedlák Jiljí si žije svůj život. Odvádí svou práci, má svůj klid a je spokojený. Co se ale stane, když se do jeho vesnice přiřítí obr? Jak se zachová? a co to pro něj bude znamenat?

Nechte se uchvátit Tolkienovskou pohádkou, která ukáže, že nic není tak, jak vypadá.

 

 

kniha biozahradničeníBIOzahradničení – Peter Berg

Kniha je obrázkovým průvodcem pěstitelství. Pomocí jednoduchých návodů a obrázků se od odborníka dozvíte, jak pěstovat jednotlivé plodiny, na co si u jejich pěstování dávat pozor a jak si je následně pořádně užít! Není to zase tak jednoduché proniknout do tajů farmaření, ale sklízení úspěchů je potom velmi dobré. A chutné!