30. Srpen

Den otevření zoologické zahrady Brno

Dnes oslavujeme výročí otevření jedné z největších ZOO v České republice! ZOO Brno byla slavnostně otevřena dnešního data roku 1953. Samotné zoologické zahradě ale předcházel zookoutek. Již tehdy se ale začala rýsovat vize krásného místa, kde se snoubí láska ke zvířatům a unikátní místo relaxace, odpočinku a poznávání. ZOO Brno se neustále rozrůstá a buduje nové a nové expozice, kde se návštěvníci mohou seznamovat se zvířaty.

Místo, kde lidé nejen odpočívají a poznávají druhy zvířat, které normálně nemají šanci poznat, ale také místo záchrany ojedinělých druhů zvířat. Zoologické zahrady mají velmi důležitou a zodpovědnou funkci – uchovávají jedinečně genetické vzorky, které pomáhají při záchraně ohrožených druhů zvířat.

Je konec prázdnin – vyrazte na výlet do ZOO Brno! A pokud máte Brno trochu z ruky, nevadí! Navštivte ZOO nebo zookoutek, který je vám nejblíž. Nebo si přečtěte jednu z nabízených knih, které ukazují, jak to v takové ZOO vypadá:

 

Zvěrolékař v ZOO aneb Příběhy z neobyčejné praxe – Petr Skalka

Krásné příběhy, i když někdy velmi napínavé a srdceryvné, vám ukážou, jaké to je být doktorem v ZOO. Jaké zdravotní problémy trápí zvířátka? Jak ošetřit žirafu? Nebo kdo je tím nejvzornějším pacientem?

To vše se můžete dočíst v knize, kterou napsal sám veterinární lékař v ZOO.

 

Koupili jsme ZOO – Benjamin Mee

Autor sám je hlavní postavou této knihy. Benjamin byl novinářem ve Francii, ale jednoho dne se rozhodl koupit rozsáhlou usedlost. Jaké to bylo překvapení, když ráno místo zakokrhání uslyšel řev lva. S pozemkem totiž zároveň koupil i starší ZOO.

Nechte se překvapit, jaké příběhy jej s rodinou čekají při získání zašlé slávy zoo.

Kniha byla také zfilmována.