30. Červen

Den sociálních médií

 

„Sociální média jsou jako sex v pubertě. Každý to chce dělat, nikdo pořádně neví jak, a když dojde konečně na věc, všichni jsou zklamaní, že to nebylo lepší.“

Avinash Kaushik

 

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn, Snapchat a mnoho mnoho dalších. Sociálních sítí se vyrojilo tolik, že se v tom jeden člověk ani nemůže zorientovat! A zrovna dnes je jejich den! Dnes oslavujeme Den sociálních médií. A jak můžeme sociální média definovat? Jsou to online prostory, kde se lidé můžou sdružovat, komunikovat, sdílet své poznatky a zájmy a rozšiřovat si své obzory. A proto si položme otázku. Dokážete si představit život bez sociálních médií? Že byste už nikdy nepostnuli žádnou fotku na instáč? Žádný like na fejsu? Bez videa na jůtubku?

Ale no tak, zase taková pohroma by to nebyla! Ano, už by to pro nás bylo hodně důrazné vystoupení z komfortní zóny, ale ne ničivé! Vždyť se ještě pořád spolu umíme bavit offline, no ne? Ale v rámci oslav dnešního dne – zabruste na svůj profil, aktualizujte jej a podívejte se, co vlastně o sobě píšete? Nezapomínejte na to, že i online život je život a něco se vám zde může stát! Dbejte proto na zásady ochrany a bezpečnosti na internetu!

A teď šup! Kolik z vás bude sdílet tento článek? 😉

 

Miliardáři z Facebooku – Ben Mezrich

Miliardáři z Facebooku je strhující příběh zakladatelů této nejrozšířenější sociální sítě, která změnila komunikaci milionů lidí.

Příběh o tom, jak se malý studentský projekt změnil v multimiliardový byznys a jak příliv peněz poznamenal životy i vztahy hlavních protagonistů.

 

 

Umění sociálních médií – Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick

Snažíte se uspět na sociálních sítích, ale stále s tím bojujete?

Znáte dobře Facebook a Instagram, ale co další nástroje sociálních médií? Jestliže chcete být úspěšní na trhu, tak vám k tomu v dnešní době nejvíce pomohou právě sociální média.

A k tomu, abyste na sítích opravdu „váleli“ vám pomůže kniha Umění sociálních médií.