4. Květen

Den Star Wars

Vždy v pohybu budoucnost je.“

Yoda

Star Wars jsou sci-fi ságou a kultovním fenoménem, jež se pojí se jménem filmového velikána George Lucase. Buď jste velcí fanoušci, nebo jej nesnášíte. Anebo jste ji nikdy neviděli. Ať je tomu jak chce, dnešek patří tomuto fenoménu, u kterého není divu, že se kolem něj vytvořila velká komunita tvořena z jeho příznivců. A proč zrovna 4. květen? Tento den byl určen parafrází, respektive slovní hříčkou, která vznikla ze slavného pozdravu „May The Force Be With You”. Tu fanoušci pozměnili na „May the fourth be with you“ a Den Star Wars byl na světě! Slaví jej mnoho lidí různými způsoby a jako takový pronikl i do médií, takže si o něm dnes ještě určitě něco minimálně přečtete. U nás probíhají také akce, zejména za velkého nadšení fanouškovské základny ve spolupráci s organizací The Rebel Legion – Lion Base. Pořádají se průvody, často je připraven také speciální program. Není tudíž také nijak zvláštní v tento den potkat ve větších městech princeznu Leiu či Darth Vadera v závěsu s bandou stormtrooperů. Tak si dneska rozhodně nezapomeňte doma svůj světelný meč!

A co Vy? Jste zastánci dobra? Nebo naopak patříte k Temné straně?

George Lucas: Život stvořitele Star Wars – Brian Jay Jones
Obsáhlejší kniha pojednává o životě „otce“ a režiséra samotné ságy Star Wars, ale také jiných filmů a velkého vizionáře George Lucase. Zajímá Vás, jaký je ve skutečnosti člověkem? A jak tento perfekcionista snášel práci s lidmi? Na to spolehlivě odpoví tato biografie.

 
 
 
 

Star Wars: Rogue One – Velký obrazový průvodce – Pablo Hidalgo
Jak už název vypovídá, kniha je skutečně obsáhlým obrazovým průvodcem světem Star Wars se zaměřením na Rogue one. Pod publikací je přitom podepsán samotný Pablo Hidalgo.