17. Červenec

Den tetování

Tetování má delší historii, než by si asi mnozí mysleli. Jeho výskyt je datován až do dob pravěku. V dalších obdobích bylo tetování využíváno především k označování zločinců, otroků nebo vojáků. Klasikou je pak tetování u námořníků, kde má velice dlouhou tradici. Negativně se metoda tetování zapsala do dějin v průběhu 2. světové války, kdy byla využívána k označování lidí v koncentračních táborech.
V dnešní době se tetování stalo již zcela běžnou věcí a mnoho lidí jím vyjadřuje svůj postoj k světu nebo k životnímu stylu. I nadále je však tetování často vnímáno negativně a i já nejsem jeho příznivcem, pokud se nejedná jen o nějakou decentní variantu.

Chcete-li se o tetování dozvědět více, můžete sáhnout po jedné z nabízených knih.

Dějiny tetování – Martin Rychlík

Kniha popisuje historii tetování od pravěku až do současnosti. Věnuje se tomu, jak se postupně měnil jeho význam a vnímání ve společnosti, jak se z těl zločinců dostalo až mezi nejznámější celebrity. Kniha je doplněna více jak stovkou dobových i současných ilustrací.

 

 

Tetování- katalog motivů, základní příručka body-artu – Vince Hemingson

Tato kniha je určena všem, kteří se o tetování nějakým způsobem zajímají. Pro tatéry je zdrojem technik a metod kvalitní tetováže a pro zájemce o vlastní tetování přináší obsáhlý přehled motivů, kterými si mohou nechat zpestřit svoje tělo. Současně přináší i vysvětlení různých symbolik, které se při tetování praktikují.