23. Červenec

Den úžasných babiček

A ty nejlepší buchty dělá babička!

Dnešní den je zasvěcen všem babičkám na světě, protože přece babičky jsou nejlepší! Mají o nás takovou starost – hlavně, jestli nemáme hlad 😉 Ale samozřejmě nejenom tohle. Babičky jsou maminky našich maminek – to znamená, že mají větší zkušenosti, jsou životem chytřejší a ví, co je nejlepší.

Udělejte si tedy dnes na svou babičku čas – vymyslete, co má nejraději a spolu s ní si to užijte! Nebo jí zavolejte a pokud už nemáte tu možnost dnes s ní být, tak na ni zavzpomínejte. Co je ta nejlepší vzpomínka na babičku? Co uměla nejlíp? Co byste jí dnes chtěli říct?

Zavzpomínejte si dnes na své babičky – každá babička je přece úžasná!

A abychom dneškem babičky oslavily ještě více, nabízíme vám knížky, kde hlavní hrdinkou není nikdo jiný než právě babička.

Kniha BabičkaBabička – Božena Němcová

Je tady snad někdo, kdo by si při slově babička nevzpomněl na tuto krásnou klasiku? Kniha Boženy Němcové by neměla chybět v žádné domácí knihovničce!

Příběh z malebného venkova vás odvane od všech starostí a nechá vás se potulovat mezi babičkou a její vnučkou Barunkou, paní kněžnou a její schovankou Hortensii či Viktorkou a černým vojákem.

Kniha Babička drsňačkaBabička drsňačka – David Walliams
Kniha anglického spisovatele plná humoru, nadsázek a strhujícího příběhu! Nechte se

unést v příběhu znuděného Bena, který má trávit léto se starou babičkou.

Tedy, znuděným je jen do té doby, než zjistí, jaká byla babička drsná! Zlodějka, který celý život kula plán, jak ukrást korunovační klenoty. A teď ale potřebuje od Bena pomoct – nechte se unést strhujícím příběhem, kde úžasná babička ví, jak nadchnout své vnouče.