29. Srpen

Den více bylinek, méně soli

„Láska je solí života. Člověk ji potřebuje, aby poznal, jak chutná svět.“

Irving Stone

 

Sůl. Hlavní přísada každého jídla! Nenechte se oklamat, i sladká jídla obsahují sůl. Každý kuchař a kuchařka ví, že díky soli každé jídlo chutná o to lépe. Vždyť máme i pohádky, které potvrzují, jak moc je sůl důležitá a nezbytná. Bohužel jsme se ale nechali až moc zlákat takovým jednoduchým postupem. Jídlo nemá chuť? Tak ho dosolíme. Dnes ale oslavujeme den, kdy místo soli zkusíme sáhnout po bylinkách, aby vyvážily chutě a nahradily nadbytek soli. Ono totiž nadbytek soli může způsobovat velké zdravotní problémy. Bylinky místo toho obsahují spoustu vitamínů, jsou zdravé a jídlům tak dodají ještě mnohem lepší chuť než obyčejná sůl.

Vyzkoušejte to! Dnes je ten správný den místo po soli sáhnout po bylinkách. A jestli nevíte jak na to, můžete si přečíst některou z nabízených knih:

 

Posílení imunity, očista organismu, pozvednutí energie a zlepšení nálady – to vše s vámi bylinky dokážou! Nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale i kvalitně usušené bylinky v zimě umí rozproudit krev.

Nechte se okouzlit bylinkami a vším, co s vámi udělají!

 

Sůl nad zlato – Božena Němcová

Pohádka, která ukazuje, jak třpytivé zlato a drahokamy nejsou to nejdůležitější na světě. I tak obyčejně věci jako sůl mají mnohem vyšší hodnotu.

Pohádka svým příběhem ukazuje, jak i ty nejobyčejnější věci jsou těmi nejdůležitějšími.