28. Srpen

Den vzpomínání na ty, kteří jsou již za duhovým mostem

A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

 

Ano, není to zrovna veselé téma. Duhový most. Cesta, kterou projde každý mazlíček, co nás již opustil. Duhový most totiž vede do nebe zvířátek. Tam, kde jsou pole a louky, kde běhají s kamarády a nic je netíží. Hraček a hraček, s kterými si hrají celé dny.

Historie duhového mostu se začala psát v Anglii a také v severských zemí Evropy. Příběh co popisuje to nejkrásnější místo, kde naši milovaní mazlíčci zůstanou poté, co nás opustí z našeho světa. Je krásné myslet na to, že kamarádi, kteří nás opustili, jsou na takovém místě.

Ať už jste měli pejska, kočičku nebo jiného mazlíčka, který duhový most již přešel nebo ne, nabízíme vám knihy, které si o duhovém mostě můžete přečíst:

Myši patří do nebe: …ale jenom na skok – Iva Procházková

Jak dětem vysvětlit, když nás opustí náš mazlíček? Kniha Myši patří do nebe uvolněnou formou a dětskou pohádkou dětem představí příběh, kdy velké přátelství myšky Šupity a lišáka Bělobřicha je nečekaně přerušeno.

Znovu se ale setkají! Čeká je dobrodružná cesta a ještě více dalších dobrodružných her!

 

Duhový most – Táňa Keleová-Vasilková

Olga žije svůj každodenní život. Snídaně, cesta do práce, práce, péče o rodinu a tak stále dokola. A není se sebou spokojená.

Začne na sobě pracovat, aby se cítila lépe.

Co tak hrozného se ale stane, že Olga svůj život změní jako mávnutím kouzelného proutku?