30. Květen

Den zalévání květin

Květiny jsou od nepaměti symbolem krásy a vznešenosti. I proto se tak často dostávaly do erbů šlechtických rodů a do znaků měst. A bezesporu právem, protože květiny jsou opravdu ozdobou přírody a neexistuje snad nikdo, kdo by nějakou oblíbenou kytku neměl. Stejně jako existují národní jídla, tak jsou i národní květiny. V USA jsou to růže, ve Španělsku rudé karafiáty, v Itálii lilie a třeba v Lotyšsku je to kopretina. U nás proběhlo v roce 2004 hlasování mezi posluchači rádia Meteor a v něm suverénně zvítězila mateřídouška.

Aby mohly kytky rozdávat radost svojí krásou, tak potřebují zejména pravidelnou a dostatečnou zálivku. Takže u příležitosti Dne zalévání květin projděte celou zahradu a dopřejte všem květinám vláhu, odmění se vám krásnými květy a jejich vůní.

Pokud se o pěstování květin chcete dozvědět více, můžete nahlédnout do naší doporučené literatury:

Zalévání, hnojení, přesazování – Gisela Keil

Publikace je určena pěstitelům pokojových rostlin. Obsahuje praktické rady jak tyto rostliny pěstovat, zalévat, přihnojovat a přesazovat. Vše je doplněné fotografiemi a praktickými nákresy.

 
 

Květiny – Rady pěstitelům – Radoslav Šrot

Kniha obsahuje množství rad a tipů pro majitele okrasných zahrad. Autor je sám zkušeným pěstitelem a v publikaci se zaměřuje nejen na problematiku samotných okrasných rostlin, ale věnuje se například i realizaci jezírek nebo skalek.