3. Únor

Den zlatých retrívrů

„Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk.“ – Andrew Rooney

Existuje Mezinárodní den psů, existuje také Den asistenčních psů, ovšem zlatí retrívři jsou očividně natolik oblíbeným plemenem, aby měli svůj vlastní slavnostní den, který připadá zrovna na dnešek. Toto do žluta zbarvené dlouhosrsté plemeno psů bylo vyšlechtěno ve Velké Británii. Pokud si chcete zlatého retrívra pořídit i k sobě domů, pak vězte, že v něm získáte přátelského, mírného, přítulného a důvěřivého parťáka, který bude nadšeně plnit různé úkoly, které mu zadáte, a bude mít trpělivost, i co se týká dětí a ostatních zvířat. Co se týká tělesné stavby tohoto plemene, pak to není zrovna pejsek vhodný do bytu pro neaktivní jedince. Je velmi náročné na pohyb, kterého potřebuje opravdu dostatek, nehledě na to, že v kohoutku měří kolem půl metru a dospělý pes váží i 30 kg.

Zlatí retrívři byli vyšlechtěni pro přinášení vodního ptactva a celkově jako aportéři zvěře. Proto není divu, že tito psi ze srdce milují vodu a koupání. Dnes plní jedinci z jejich řad i role jako hlídači nebo asistenční psi pro tělesně postižené.

Zlatý retrívr – Bruce Fogle, Tracy Morgan

Kniha je bohatě ilustrovanou příručkou pro všechny chovatele zlatých retrívrů. Umožňuje čtenáři zjistit veškeré informace, které potřebuje pro úspěšný a spokojený chov jejich čtyřnohého parťáka.

 

 

 

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě – John Grogan

Marley sice není zlatý retrívr ale labrador, ovšem jeho příběh popsaný v této knize chytne zajisté každého čtenáře za srdce. Projdete s ním jeho pobyt v bytě Johna a Jenny, kteří si chtěli pořídit klidného a přizpůsobivého pejska. Marley pro ně bude ovšem jedním velkým neklidným překvapením.