Dominika Vodáková

Již od malička jsem milovala čtení. Hrozně se mi líbí projekty, jako je současné Celé Česko čte dětem, protože si moc dobře pamatuju, že moje láska ke knihám začala právě v dětství. To mi maminka každý večer před spaním předčítala jednoduché, bohatě ilustrované dětské knihy, které jsem po nějakém čase již uměla zcela zpaměti. V pubertě potom můj čtenářský zájem zaujaly knihy Lenky Lanczové a podobné romány pro mladé dívky.

Dodnes si pamatuji svou první knihu jiného žánru, která mě ale tak nadchla, že jsem ji přečetla několikrát a dodnes patří mezi mé největší favority z knižního světa. Jednalo se o Řbitov zvířátek od Stephena Kinga. Tehdy jsem tuto knihu zachránila před vyhozením do koše spolužákem z vedlejší třídy, kterého už nebavila, a dodnes ji mám doma schovanou.

Co se týče mé čtenářské současnosti, tak se mi v poslední době dobře četl například Patrik Hartl. Nestydím se za to, že jsem téměř jedním dechem přeletěla trilogii 50 odstínů. Literatura, která mě ale v dnešní době dokáže naprosto pohltit, je severská krimi. Jako oblíbené autory mohu zmínit manžele Ahndorilovy vystupující pod pseudonymem Lars Keppler. Jejich Lovce králíků i ostatní knihy jsem přečetla téměř na jeden zátah. Nepohrdnu však jakoukoli beletrií, knihy jsou pro mě již od mala blízkou oblastí zájmů. I přesto, že na četbu v poslední době není tolik času, jako dříve, snažím se ke knihám stále vracet.