22. Červen

Mezinárodní den bez kalhotek

Dnešní příspěvek bude trochu víc odlehčený, obdobně jako část z dam, která vyznává dnešní a poněkud zvláštní svátek. Svátek recesistického rázu se začal slavit v roce 2012. Mezinárodní den bez kalhotek však není oficiálně uznáván, ale natolik zaujal, zlidověl a rozšířil se pomocí sociálních sítí, že zaujal své místo mezi těmi více slavenými. Stejně tak, jak je absurdní svátek, jsou absurdní i místa, kde se slaví. U nás je to například v Zoologické zahradě Chleby. Je vám dnešní svátek sympatický? Pokud vám stud nebrání, můžete se připojit k fanouškovské základně na facebooku.

S jistou dávkou recese tentokrát přistoupíme i k výběru literatury. Tip však máme i pro druhou stranu barikády, tedy zapálené sabotéry. Knihu s krtečkem Zdeňka Milera však nečekejte.

Základní instinkt – Richard Osborne
Základní instinkt je spíše znám pro svou filmovou adaptaci. Jde o erotický thriller, který napsal Richard Osborne. Ústředními postavami jsou spisovatelka a psycholožka Catherine Tramellová a detektiv Nick Curren. Jak je možné, že Catheine zná průběh vražd, které se ještě nestaly? A kdo nezná tu slavnou čtyřvteřinovou scénu z filmu s Sharon Stone?

 
 
 

Svůdná Paříž: Tajemství francouzského dámského prádla – Kathryn Kemp-Griffin
Populárně-naučná kniha autorky Kathryn Kemp-Griffin se soustředí na dámské osobní prádlo, přičemž se konkrétně zaměřuje na to pocházející z módní velmoci, tedy Francie. Autorka čtenáře, potažmo čtenářky, vyvádí ze světa sepraných bombarďáků a seznamuje je s aktuální, avšak pro většinu lidí spíše neviditelnou módou a její historii.