23. Září

Mezinárodní den bisexuality

„Bisexualita zdvojnásobuje naše vyhlídky na schůzku v sobotu večer.“

Woody Allen

 

Bisexualita. Láska k oběma pohlaví. Téma, které ještě donedávna bylo velké tabu. V minulosti považováno za nemoc a léčilo se strašlivými praktikami. Můžeme být jenom rádi, že tato historie je již za námi! Vždyť zkrátka jsme, kým jsme! Nestyďte se za to, že máte rádi dámy i pány. To jste vy! A nebuďme netolerantní.

Za práva osob, které nemají rády jen jedno „dané“ pohlaví bojuje uskupení LGBT – lesby, gayové, bisexuálové a transgendeři. Jejich znakem jsou barvy duhy a snaží se mezi ostatní lid přinést vlnu tolerance a pochopení. Dnešním dnem právě oslavujeme bisexualitu a podporujeme tak rozhodnutí jiných!

Přečtěte si jednu z nabízených knih na téma bisexuality:

 

Love Paris: Láska na hraně – Yan. J. BulkaKniha je inspirována bisexualitou. Představuje příběh autora, který po mnoho let hledal spřízněnou duši. Někoho s kým by si mohl promluvit o tom, co cítí a co se mu honí hlavou. O strachu a bolesti, které cítil, když se zamýšlel sám nad sebou.

Kniha je velmi zajímavým přiblížením mentality člověka, který hledá sám sebe a cestu, jak jej přijme jeho okolí.

 

 

Will Grayson, Will Grayson – John Green, David Levithan

Příběh Willa Graysona, který potká Willa Graysona. Náhoda nebo osud? Oblíbeny autor Young Adult literatury se v knize zaobírá složitou tématikou duše dospívajícího člověka. O to složitější popis jeho duše je, když se snaží najít sám sebe.

Nechte se vtáhnout do života středoškoláka, který bojuje s předsudky a pravdou o sobě samém.