18. Září

Mezinárodní den čtení e-knih

Jsou technickou vymožeností, která nám umožňuje úsporu místa doma i na cestách. Umožňují šetřit naše lesy – nejsou totiž z papíru. Obsahují je mnohdy i naše telefony nebo počítače, takže si je můžeme vzít opravdu kamkoli. Ano, řeč je o e-knihách. Jejich první oslava se v rámci Mezinárodního dne čtení e-knih uskutečnila relativně nedávno, a to v roce 2014, kdy byla uskutečněna distributorem e-knih, firmou OverDrive.

Z počátku zažíval obchod s prodejem čteček elektronických knih značný boom. Růst na trhu e-knih se ovšem v posledních letech značně zpomalil. Jedním z faktorů, které na tento fakt působí je bezpochyby to, že na klasickou knihu je DPH 10%, na e-knihu standardně 21 %. Víte ale, že si e-knihy nemusíte do svých čtecích zařízení jen kupovat? Nakladatelství Grada spustilo první českou plnoformátovou on-line knihovnu Bookport, která svým uživatelům na základě předplatného poskytuje více, než 4 000 titulů v českém jazyce.

Pro dnešní den jsem pro vás vybrala bestsellery z oblasti e-knih.
Pokud vás Mezinárodní den čtení e-knih zaujal, můžete se podívat i na den věnovaný čtení knih klasických, papírových.

Loutkář – Daniel Cole

Kniha je pokračováním série příběhů detektiva Williama Fawkese. Zavede nás do New Yorku, kde se uskutečnilo několik prapodivných vražd, jejichž oběti mají na hrudi vyřezaná slova „návnada“ či „loutka“. Kdo tyto loutky ovšem ovládá?

 

Hana – Alena Mornštajnová

Příběh, který autorka v knize dramaticky přibližuje, vychází ze skutečných událostí. Vše se točí okolo malé Miry, kterou poznamená to, že za trest nedostane na rodinné oslavě zákusek. Její život je poté svěřen do rukou depresivní tetě, která se o ni musí starat po tragédii, která potkala rodiče hlavní hrdinky. Jak se s tím vším vypořádá?