27. Březen

Mezinárodní den divadla

 

„Život je krásné divadlo, žel, repertoár nestojí za nic.“

Oscar Wilde

 

Divadlo je místem, kde se necháváme bavit, své myšlenky a chmurné myšlenky necháváme v šatně spolu s kabátem a jen se necháváme unášet jedinečným výkonem herců. Smích, pláč, překvapení – to vše je v divadle na denním pořádku. A právě dnes vzdejme hold divadlům! Dnes je totiž Mezinárodní den divadla. Ten byl ustanoven v roce 1961 Mezinárodním divadelním institutem na dnešní datum, 27. března. Celosvětově se tedy dnes dějí různé akce na oslavu a podporu divadel, herců a všech příznivců prken, která znamenají svět.

A jak dnešní den oslavit? Běžte do divadla! Ať už komedii, drama. Navštivte dnes nejbližší divadlo a nechte se bavit a vžijte se do příběhu, který vám herci přináší. A pokud zrovna dnes nemáte náladu na návštěvu divadla, nechte to třeba na jiný den. Dnešek totiž můžete slavit i s knihou v ruce!

 

Divadlo a jeho cesta dějinami – Milan Polák

Kniha je průvodcem divadel celého světa. Autor začíná u domácích, slovenských divadel, ale následně představuje ty nejznámější divadla celého světa! Kde hrály ty největší hvězdy? A kde jsou ty největší architektonické skvosty?

 

 

 

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech – Miloň Čepelka, Aleš Pelán

Spoluzakladatel Divadla Járy Cimrmana, Miloň Čepelka, je hercem do morku kostí. On se pro prkna narodil!

Kniha je souborem jeho povídek a na ně navazující rozhovor s autorem.

Muž, kterému smích nikdy nestačil.