30. Duben

Mezinárodní den jazzu

 

„If you have to ask what jazz is you will never know.“

Louis Armstrong

 

Máte rádi jazz? Teda, to je špatná otázka. Milujete jazz?!? Tak to je dnešek přímo pro vás! Duben je celkově měsíc jazzu! Je to totiž měsíc, kdy se narodily legendy jako Herbie Hancock, Duke Ellington, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Bessie Smith, Lionel Hampton, Charles Mingus nebo Gerry Mulligan. Ale dnešní den, 30. dubna, od roku 2011 patří celý jenom jazzu! Pusťte si hudbu naplno, rozvlňte boky a nechte se unášet tím jedinečným optimismem a hloubkou hudby, kterou jazz má!

Dnešní den byl oficiálně zvolen organizací UNESCO k podpoře žánru jazz ale zároveň je dnešní den i smyslem spojování nových lidí! A jak dnešní den oslavovat? To je přece více než jasné! Hudbou! Pojďme si tedy dnešek připomenout hudbou! Ta žije v srdcích, mysli, ale také i v knihách! Zamyslete se, představte si jemnou melodii, kterou vydává trumpetista a užijte si čtení!

 

Jazz aneb Dějiny – nástroje – hudebníci – nahrávky – John Fordham

Encyklopedie uvolněného a přitom žijícího žánru Jazz. Přečtěte si o největších hudebnících nebo se nechte překvapit, proč zrovna nástroje jsou srdcem každého hudebníka.

Jedinečný průvodce hudebního žánru jazz vás opravdu překvapí.

 

Satchmo – Louis Armstrong

 

Kniha je skvělou ukázkou jedinečné a velmi zajímavé autobiografie.

Louis Armstrong ve své knize propojuje nejen osobní život s profesním, ale zároveň je zde čtenáři přiblížen rozvoj jazzového světa v jeho nejskorejší podobě.