19. Listopad

Mezinárodní den mužů

„Když mají ženy depresi, tak buď jí, nebo jdou nakupovat. Muž napadne jinou zemi.“ – Elayne Boosier

Dnešní den vznikl jako jistý protipól svátku, který připadá na 8. března – Dne žen. Den žen si u nás v Česku drží svou tradici již od dob komunismu a den otců se u nás moc neslaví, protože je považován za vliv americké kultury. Mezinárodní den mužů má za cíl utužovat vztahy v rodinách, sociálních komunitách a celkové společnosti. Zároveň má za úkol připomínat kladné mužské vzory. Mezinárodní den mužů se slaví ve více, než 60 zemích světa a jeho oslavy probíhaly již od 90. let minulého století.

Popřejte mužům ve vašem okolí k jejich dnešnímu svátku – ať už otci, dědovi, bratrovi, kolegovi nebo manželovi. I přesto, že jsou muži vedeni k tomu, aby byli „tvrďáci“, tak je vaše gratulace (a možná něco dobrého na zub (pivo?)) jistě potěší.

Cesta pravého muže : duchovní průvodce pro muže aneb jak si poradit s výzvami, které před muže staví ženy, práce a sexuální touha – David Deida

Sám název podává jasnou představu o tom, čemu se tato kniha věnuje. Není to nic jiného, než mužská zkušenost a nejhlubší mužské touhy. Nenechte se mýlit, tato kniha není čistě mužská záležitost – autor učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami.