25. Květen

Mezinárodní den pohřešovaných dětí

 

Není to jedno z nejveselejších témat, ale mělo by se o něm mluvit. Dnes totiž slavíme Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Je velmi smutné, když je rodina roztržena a její členové jsou tak uvrženi do strachu, stresu a beznaděje. Bohužel dětí na světě mizí poměrně opravdu hodně. Například jen v České republice za rok 2012 zmizelo téměř 6000 dětí. Je pravda, že hodně z nich bylo nalezeno, ať už rychle, že se jen někde dítko zatoulalo, nebo po delší době. Pořád ale zůstávají děti, které zmizely a už se nikdy nenašly. I kvůli takovýmto situacím vznikla iniciace Pomozte mě najít včas, která se právě snaží ihned od začátku mnohonásobně zvýšit možnost nalezení ztraceného dítěte. Zapojit se můžete i vy!

V České republice mimo to funguje ještě i Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Je to systém, který má řešení, jak komplexně zapojit co nejvíce lidí do pátrání a zároveň také poskytuje psychickou podporu rodině a nejbližším rodinným příslušníkům a známým, aby těžké období překonali.

Dnešní den je ale také především o tom zvýšit povědomí o nepříjemných situací, jako ztráta dítěte je. Naučit lid, aby věděl, jak jednat, když se něco takového stane. Pamatujte proto na dnešní den! Zkuste se podívat do registrů pohřešovaných osob a především se koukejte kolem sebe, jestli nenajdete nějakou ztracenou osobu.

Nebo si o dnešním tématu můžete přečíst nějakou zajímavou knihu:

 

Vraní dívka aneb Vraždy a psychoterapie – Erik Axl Sund

Kniha je prvním dílem série příběhů o lidské psychologii. V norském městečku se objeví mrtvola chlapce, který dle známek na těle musel čelit neuvěřitelnému trápení.

Při vyšetřování se zjistí, že v oblasti se ztrácí větší množství dětí.

Jaké to má důsledky? A kde ty děti jsou?

 

 

Ztracené děti – Linda Castillo

Kate Burholderová je policejní náčelnicí malého městečka Ohio. Většinou řeší jen drobné přestupky a sousedské vztahy a hádky.

Jednoho dne se k ní ale dostane případ dvou zmizelých amišských děvčat. Kam ji stopy zavedou?

A jaký má na hledání vliv kultura amišů?