6. Červenec

Mezinárodní den polibků

Polibky patří k lásce, ať už k té partnerské nebo třeba k té mateřské. Známe i přátelské polibky na tvář, svého času se vřelými polibky vítali i státníci různých zemí.

Mezinárodní den líbání byl ustanoven v roce 2006, aby mohli všichni lidé na světě mohli oslavit svoji lásku a nesmělejším dal příležitost k polibku prvnímu.

No a jak tento den oslavit? K samozřejmému políbení partnera můžete přidat polibek na tvář při setkání s přáteli, políbit svoje rodiče nebo polibkem vyjádřit sympatie někomu na kom vám záleží.

Lásky a polibků jsou knížky plné, takže pokud si chcete přečíst něco zamilovaného, možností je nepřeberné množství.

Polibek – Danielle Steel

Román o ženě, která strádá v dlouhodobém manželství a najde novou životní příležitost v přátelství, které přeroste v lásku. Ani potom se ale její život nestává idylickým a provázejí ho další nástrahy osudu.

 

 

 

Líbáš jako bůh – Marie Poledňáková

Příběh učitelky francouzštiny, která kvůli neustálému řešení problémů ostatních nemá čas na svůj vlastní život. Všechno se však změní, když poznává lékaře záchranné služby Františka. Kniha se dočkala i úspěšného filmového zpracování, stejně jako její volné pokračování Líbáš jako ďábel.