19. Červen

Mezinárodní den rovnosti mužů a žen

 

„Ženy jsou rovnoprávné, protože již nejsou odlišné.“

Erich Fromm

 

Dnešní den je opravdu velmi důležitý. Léta a léta svět žil v zajetí, kde ženy neměly co říct. Nebyl na ně brán ohled, neměly žádná práva. To se naštěstí z většiny již změnilo, ale pořád zde existují rozdíly mezi ženami a muži – v pracovních příležitostech, v jednání a také i v platovém ohodnocení. Vznesme tedy dnes znovu dotaz, proč by to mělo být jinak? Dnes totiž oslavujeme Mezinárodní den rovnosti mužů a žen. Proč by ženy měly dostávat za stejně odvedenou práci méně peněz než muži? A proč by muži nemohli jít na mateřskou? Bourejme tyto xenofobní mýty a budujme nový svět!

Dnešní den i znamená osvětu v zemích, kde ještě stále k rovnosti mužů a žen je opravdu daleko. Pokud i vy stojíte za rovnoprávnost, přidejte svůj hlas! Dnes na tom opravdu záleží…

 

Jednejte jako dáma, myslete jako muž – Steve Harvey

V knize Jednejte jako dáma, myslete jako muž Steve zasvěcuje ženy do mozkového softwaru mužů a seznamuje je s převratnými názory a zásadami typu: Pravidlo devadesáti dní.

Jak diagnostikovat mamánka a zjistit, zda se to dá nějak léčit Kdy mu představit své děti.

 

 

Kde ženy vládnou – Kateřina Karásková, Simon Bird

Že Amazonky dávno vymřely?

Hloupost.

Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy! Nápaditý cestopis vás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem.