21. Leden

Mezinárodní den tepláků

Historie tepláků sahá do dvacátých let minulého století, kdy je poprvé vyrobil Émile Camuset pro sportovce, aby se jim pohodlněji protahovalo a běhalo. Za tímto účelem jsou využívány dodnes, ale většina lidí je má spojené spíše s domácím pohodlím a relaxem. Asi každý zná ten pocit, kdy se vrátí z práce nebo z vyřizování nějakých záležitostí ve městě, a první věc co doma udělá je, že se převlékne do tepláků. Zvláště pro lidi, kteří tráví den v nějakém nepohodlném oblečení je tento pocit obzvláště osvobozující. Nehledě k tomu, že nošení těsných kalhot může přinášet i různé zdravotní i hygienické problémy.

Dnešní den nemusíte oslavit tím, že ho celý strávíte v teplácích, ale uzpůsobte si ho tak, abyste do něj přenesli pocit, který je právě s tepláky spojený – pohodlí. Prostě si udělejte maximálně pohodlný den, dělejte jen to, co vás neunavuje, relaxujte, neberte telefony, odpočívejte a nabírejte energii na další náročné dny.

Také si můžete přečíst nějakou knížku, třeba tu dnes doporučovanou:

Postřehy teplákové bohyně – Zuzana Hubeňáková

Kniha známé humoristky Zuzany Hubeňákové obsahuje zábavné fejetony na velice zvláštní témata. Charakteristikou autorky je i nadhled a schopnost udělat si legraci sama ze sebe a z genderových stereotypů.