1. Červenec

Mezinárodní den vtipu

A tenhle znáte?“

Dnešní den oslavujeme vtipy! Určitě nějaký znáte, že jo? Ať už klasický „ťuk ťuk – kdo je tam“ vtip nebo „přijdou Američan, Francouz a Čech do hospody…“ vtip také velmi oblíbené jsou přece vtipy „Víš, jaký je rozdíl mezi…?“. Vzpomeňte si dnes na vtip, který vás nejvíc rozesmál. Který to byl?

Traduje se, že historie tohoto svátku započala ještě před naším letopočtem v dávném Řecku. Ale kdo by se zajímal o historii, tu necháme koňovi, ten má větší hlavu. Užívejme si dnešek! Tento den se často slaví i jako Mezinárodní den vtipu a komedie, tak si dnes neváhejte užít kopec srandy! Ale nepleťte si to s 16. srpnem, kdy je Den – řekni vtip!

Anebo si přečtěte některou z knih, která vás určitě rozesměje:

Kniha Velká kniha vtipu

Velká kniha vtipu – Pavel Kantorek

Tuto knihu by měl mít doma každý! 500 vtipů, které dokáží rozesmát a zahnat každou zapšklou myšlenku. Kniha je průřezem tvorby komika Pavla Kantorka.

Autor předává poselství, že život se musí brát s humorem. Nechte tedy trable trablemi a uvolněte se při čtení vtipů, které jsou jedny z nejlepších!

 

Kniha Přijde kůň do baru

Přijde kůň do baru – David Grossman

Román, který líčí životní příběh stand up komika Doveleho. Ten se svými urážlivými vtipy a černým humorem snaží prosadit ve světě komedie.

Pod rouškou lehkých a za břicho se popadajících vtipů, ale nahlédnete do lidské duše, která skrývá mnoha zákoutí, o kterých neví ani sám Dovele.