24. Červenec

Narození spisovatele Alexandre Dumas

„Jeden za všechny! Všichni za jednoho!“

Kdo by neznal autora příběhu plného přátelství, lásky a loajálnosti – Tři mušketýři. Alexandre Dumas starší, vlastním jménem Thomas Alexandre Davy de La Pailleterie, se narodil právě dnešního data, 24. července, roku 1802 ve Francii. Jeho díla plná napínavého dobrodružství jsou doteď velmi oblíbená a často slouží jako podklad filmovým scénářům.

Tyto příběhy ale vznikly především díky setkání pana Dumas s profesorem historie Augustem Maquetem. Spolu napsali několik historických děl, a právě toto přátelství, které bohužel nepřetrvalo, dalo za vznik tolika úžasným a dechberoucím příběhům, jaké již z pera Alexandre Dumas známe.

Připomeňme si ty nejznámější a stále oblíbená díla.

Kniha Tři mušketýři Alexandre Dumas – Tři mušketýři

Nejznámější dílo spisovatele. Příběh čtyř mušketýrů, kteří dokazují, jak rozdílné povahy a osobní rysy nemusí znamenat překážku v přátelství, ba až bratrském poutu. D’Artagnan, Athos, Porthos a Aramis. Čtyři mušketýři, kteří v dobrém i zlém brání svého panovníka Ludvíka XIII.

Kniha má mnoho filmových a seriálových zpracování.

 

Kniha Hrabě Monte Christo

Alexandre Dumas – Hrabě Monte Christo

První díl příběhu, který může působit temně a zle. Neprávem uvězněný Edmond Dantes se po odpykání let v žaláři dostává na svobodu a slibuje, že zavraždí každého, kdo dopomohl k jeho uvěznění. Během svých činů si ale začne uvědomovat dopad svého jednání a myšlenky se mu stočí k důsledkům jeho činů. Dokončí Dante svou strastiplnou cestu a najde to, co hledal?